KONST / Litografier / Färglitografi 9478303

nr 947 8303

Acke Oldenburg

(1923-2005), Sverige

Färglitografi, Acke Oldenburg (1923-2005), "Terass på Stockholms slott, 76/225, signerad, ramens innermått: 61x86

Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 9 mars 2015
kl 18:51:29

9/3 18:46:29 1      Vinnande bud

Acke Oldenburg

Läs mer om Acke Oldenburg